Porodní pokoje

Disponujeme třemi novými, plně vybavenými porodními pokoji, na které jsou ženy přijímány v aktivní fázi porodu po příjmu.

Pokoje jsou vybaveny porodním lůžkem, vlastním sociálním zařízemím, zázemím pro doprovod rodičky, vyhřívaným lůžkem pro novorozence. Součástí dvou porodních pokojů je vana pro první dobu porodní.

Jeden z porodních pokojů je vybaven exkluzivním porodním gaučem, který představuje revoluci v českém porodnictví. Pro nastávající maminky je porodní gauč velkou pomocí a jedinečnou pomůckou, která může díky variabilitě poloh i usnadnit porod. Gauč je dostatečně velký, takže v těsné blízkosti rodičky může být i její partner nebo jiný doprovod. Gauč je rozdělen na tři díly, které se dají různě polohovat. Každé rodičce tak umožní zaujímat při porodu přirozené polohy. Může například klečet, různě se opírat, ale také ležet nebo být na čtyřech. Porodní gauč je určen pro bezproblémové porody.

Na porodním pokoji je možná regulace osvětlení pro navození příjemné atmosféry dle přání rodičky.

V průběhu porodu mají maminky možnost využívat aromaterapii, akupresuru, míče, overbally, vaginální napářku, apod. Kompletní informace k porodu naleznete zde.