Kineziotaping

Kineziotaping = tejpování

I když spousta nastávajících maminek považuje těhotenství za nejkrásnější období ve svém životě, najdou se i takové, které si ho zrovna moc neužívají. Trápí je nejrůznější zdravotní potíže a celkově cítí nepohodlí. Pomoci v tomto případě může kinesiotaping neboli tejpování bříška.

Co je to kineziotaping?

Jedná se o využití tejpovací pásky (kinesio tape), které jsou vyrobeny z bavlny, bez latexu, s medicinálním akrylátovým lepidlem, v téměř identické tloušťce a pružnosti, jako je naše kůže (vrstva epidermis). To pásce umožňuje dokonale korespondovat s lidským tělem – nijak neomezuje v pohybu. Páska je zcela bezpečná, hypoalergenní, prodyšná, voděodolná (můžete s ní cvičit, sprchovat se i plavat).

V těhotenství kinesiotaping představuje bezpečnou a účinnou formu léčby. Tejpovací páska je navržena tak, aby poskytovala podporu pro rostoucí bříško a zmírnila nepříjemné pocity v dolní části zad a břišní oblasti. Je tak bezpečnou alternativou pro nastávající maminky, které se potýkají s potížemi, jako jsou bolesti zad (v bederní a křížové oblasti), ischias, ale i karpální tunel, oteklé nohy a jiné bolesti.

Těhotné ženy mají rovněž potíže s udržením rovnováhy a celkovou koordinací pohybů. Vlivem rostoucího bříška, uvolnění svalů a vazů se mění těžiště a tím celkové držení těla těhotné. Strategickým umístěním proužků barevné pásky na záda nebo břicho se zmírní některé běžné bolesti, které jsou s rostoucím bříškem spojeny, stabilizuje se páteř, zkoordinuje držení těla – pásky pomohou rovnoměrně rozložit váhu bříška, což značně sníží i únavu.

Služba zpoplatněna dle aktuálního ceníku.

Mám zájem o setkání

Můžete nám zavolat: