Masáže novorozenců

Masáž posiluje vzájemny vztah miminek a jejich rodičů. Laskavá masáž posiluje vzájemnou vazbu dětí a jejich rodičů a je také výbornou relaxační chvilkou pro obě strany. Pokožka čerstvě narozených dětí má důležitou funkci – propojuje vnitřní svět miminka s vnějším. Po narození jsou děti obzvlášť citlivé na okolní podněty, které jsou pro ně nové a neznámé. Novorozenci intenzivně vnímají dotek, teplotu a různé materiály právě prostřednictvím své pokožky. Jemně vedená masáž je obklopí, chrání a zároveň posiluje jejich pocit fyzického uvědomění. Laskavý dotek stimuluje jejich dech a srdeční funkce a pomáhá zmírnit nafouklé bříško i nadmutí.

Masáže přímo u nás na oddělení

Pokud mají maminky zájem, na oddělení dvakrát týdně dochází lektorka, která nabízí v rozsahu 30 minut minikurz masáží miminek. Maminky získají rozšířené informace o manipulaci s miminkem, seznamují se se základy aromaterapie pro praktikování masáží, osvojí si protikolikovitou masáž bříška u miminka a naučí se základní tahy pro uvolnění a zklidnění novorozence.

Pokud se vašemu děťátku nelíbí masáž určité části těla, jednoduše ji vynechejte a zaměřte se tam, kde si to naopak užívá. Díky masážím své dítě lépe poznáte a dáte mu najevo, že je respektováno a milováno.